sestdiena, 2013. gada 27. aprīlis

RAM NAVAMI / RĀMA NAVAMI / РАМ НАВАМИ 20.04.13.





At Ram Navami Guruji gave us an extensive and quite informative speech about the incarnation of Rama and of course he knows how to apply Rama`s example to our all life. Here is the summary:
Rama was the embodiment of Dharma, He was very righteous. The question arises why He did not accept His wife Sita back after she was kidnapped by the demon king Ravana. At that time, a woman was not allowed to be alone in a room with a man other than her father. Otherwise she was not even allowed to enter her house again. So when Rama came back home after many years of exile, people accused Him for taking Sita back. He had to act according to His role as a king in order to appease His people.
What the people did not know was that it was only a shadow of Sita Devi who was captured by Ravana. The real Sita has been guarded by Agni Dev.
There is a close connection between Rama and Agni Dev. Dasharath, Ramas father, was not able to have children. One day Narad Muni, the Divine messenger, came to Dasharath to tell him that the Lord had decided to incarnate into his Yadava dynasty. He told him to do a yagna in order to conceive a child. During this yagna Agni Dev appeared and gave two mangos to him. They were meant for two wives of Dasharata so that they might conceive. One mango was for the incarnation of Narayana and the other one for the incarnation of Adishesh, the serpent. But he had three wives. So the two wives shared the two mangos among one another and this is how it came that two wives conceived one child and the third conceived two children as she got a share of each of the two mangos.
So Narayana incarnate as Rama, Adishesh became Lakshmana, then there was the shanka and the chakra incarnating in Sathurnath and Bharath.
The reason why the Lord had to incarnate at that time was the presence of Ravana on earth. Ravana was one of the two gate keepers of Vaikuntha, Jaya and Vijaya, who had to incarnate as a demon. But this is another beautiful story.
Guruji told us, that whenever the Lord has the intention to incarnate, he asks all the Devas for their assistance on earth, so all come with him to earth. So when the Lord incarnates, they are already all waiting for Him. And all know their mission. This is what we celebrate with Ram Navami.
The reason why Rama refused to take Sita back was because of His people. Sita always stayed pure, She is Maha Lakshmi, but this the people did not know. They were unhappy that their King took Her back after She was with Ravana, as they thought. So Rama had to act on His dharma as a king. This is a beautiful example how the Lord surrenders to the Devotees, He puts Himself always last.
Relating to this Guruji was also explaining why the Lord, Narayana, is wearing a tilak, as the tilak symbolizes the lotus feet of the Lord. The meaning of Narayana wearing a tilak is to always remind himself of the love of the bhakta.
Guruji told us, that the same way Rama was doing His dharma, each one of us should do their dharma. It is not in our hand to decide about this, life will guide us towards this. There is of course the universal dharma of realizing oneself, but God has put us also to our individual dharma and we have to learn to love it, no matter what our task is. And if we learn to accept it and realize that the Divine has given it to us, it will lead us to our aim. And this is what it means to live spiritually. How can we live a spiritual way if we cannot accept what God has given us? When we finish our dharma which God has given us in the outside, He will reveal to us the inner dharma. But how will we handle the inner dharma, when we do not learn to handle the outer dharma?
Swami says: “So that is the Dharma. That is what Rama stands for, that is what He is showing. Each one has their own dharma, each one is very important in that. The role of a priest is a priest, the role of a banker is a banker. You can't put the priest into a bank, you know somebody searching for God you put him in a bank I am sure the bank will be ruined completely and together with him all the people. If you realize that where God has put you that is what your dharma is, try to enjoy it even if you don't agree with it.”

Rāma Navami svētkos Gurudži sīki un smalki izstāstīja par Rāmas iemiesošanos un par to, kā Rāmas piemēru izmantot mūsu dzīvēs. Šeit ir kopsavilkums:
Rāma bija Dharmas iemiesojums, Viņš bija ļoti taisnīgs. Rodas jautājums -kāpēc Viņš nepieņēma atpakaļ savu sievu Sītu pēc tam, kad viņu ar varu aizveda(nolaupīja) dēmonu karalis Rāvana. Tajā laikā sievietēm vienām nebija atļauts uzturēties kopā ar citiem vīriešiem, izņemot savu tēvu. Pretēja gadījumā, viņa vairs nedrīkstēja spert soli pār mājas slieksni. Tapēc tad, kad Rāma, pēc daudzu gadu trimdas, atgriezās mājās, ļaudis viņam pārmeta to, ka Viņš sev līdzi ir atvedisi Sītu. Lai nomierinātu savus ļaudis, Viņam bija jārīkojas tā, kā Karalim pienākas.
Ļaudis nezināja, ka Rāvana nolaupīja vien Sītas ēnu. Īsto Sītu sargāja Dievs Agni.
Starp Rāmu un Dievu Agni pastāv cieša saikne. Rāmas tēvam Dašaratham nevarēja būt bērni. Kādu dienu pie Dašarathas ieradās Dieva ziņnesis Narada Muni, lai pateiktu, ka pats Dievs ir nolēmis iemiesoties Jadavu dinastijā. Narada Muni teica, lai Dašaratha veic jagnu bērna radīšanai. Jagnas laikā parādījās Dievs Agni un iedeva viņam divus mango augļus. Tie bija paredzēti divām Dašarathas sievām, lai tās varētu ieņemt bērnus. Viens mango bija paredzēts, lai iemiesotos Nārājana, bet otrs, lai iemiesotos Adišešs – čūska. Bet Dašaratham bija trīs sievas. Visas trīs sievas savā starpā sadalīja divus mango, pirmajām divām sievām pieteicās katrai pa vienam bērnam, bet trešajai divi bērni, jo viņa apēda pa gabaliņam no katra mango.
Tā Nārājana iemiesojās kā Rāma un Adišešs kļuva par Lakšmanu, bet šanka un čakra iemiesojās kā Sathurnaths un Bharats.
Dievs iemiesojās uz tapēc, ka tajā laikā uz Zemes dzīvoja Rāvana. Rāvana bija viens no diviem Vaikunthas vārtu sargiem, Džaja un Vidžja, kas iemiesojās kā dēmoni. Bet tas jau ir cits skaists stāsts.
Gurudži mums stāstīja, ka katru reizi, kad Dievs nolemj iemiesoties, Viņš lūdz lai visas Devas pavada Viņu uz Zemes, tādējādi visi nāk kopā ar Viņu. Tātad, kad Dievs atnāk, tie visi jau Viņu gaida. Un katrs zina savu misiju. Tas ir tas, kapēc mēs svinām Rāma Navami.
Tieši savas tautas dēļ, Rāma atteicās ņemt atpakaļ Sītu. Sīta vienmēr bija tīra, Viņa ir Maha Lakšmi, bet cilvēki to nezināja. Ļaudis bija nelaimīgi, kad viņu Karalis paņēma Sītu atpakaļ pēc tam, kad, pēc cilvēku domām, Viņa bija bijusi kopā ar Rāvanu. Tātad Rāmam vajadzēja rīkoties saskaņā ar Viņa dharmu tā, kā pienākas Karalim. Tas ir skaists piemērs tam, kā Kungs atdod visu saviem ļaudīm, Viņš vienmēr sevi noliek pēdējā vietā.
Atsaucoties uz šo, Gurudži izskaidroja arī, kāpēc Kungs Nārājana nēsā tilaku, un ka tilaks simbolizē Kunga lotospēdas. Nārājana tilaku nēsāja, lai vienmēr sev atgādinātu par bhaktu mīlestību.
Gurudži mums teica, ka katram no mums ir jāveic sava dharma, gluži tāpat kā to veica Rāma. Tas nav mūsu varā lemt par to, dzīve pati mūs virzīs uz to. Protams pastāv universālā dharma-sevis realizēšana, bet Dievs mums ir nolicis arī mūsu individuālo dharmu un mums jāmācās to iemīlēt, nav svarīgi, kas mums jāveic. Un ja mēs mācīsimies to pieņemt un aptversim, ka to devis mums ir Dievišķais, tas aizvedīs mūs līdz mērķim. Un tas ir tas, ko nozīmē dzīvot garīgi. Kā gan mēs varam dzīvot garīgi, ja mēs nespējam pieņemt to, ko Dievs mums ir devis? Kad mēs ārpasaulē izpildīsim savu dharmu, Viņš mums atklās iekšējo dharmu. Bet kā mēs apietos ar iekšējo dharmu, ja mēs nemācīsimies apieties ar ārējo dharmu?
Svami saka: "Tātad, tā ir Dharma. Tas ir tas , ko simbolizē Rāma, tas, ko Viņš parāda mums. Katram ir sava paša dharma, katra no tām ir ļoti svarīga. Priesterim ir priestera loma, banķierim-banķiera. Jūs nevarat bankā ielikt priesteri, jo zināt, ka ieliekot bankā kādu, kurš meklē Dievu, tā tiks sagrauta pilnīgi un galīgi kopā ar priesteri un visiem citiem cilvēkiem. Ja jūs aptversiet, kur Dievs ir jūs nolicis, kas ir jūsu dharma, mēģiniet to izbaudīt pat ja jūs neesat ar to mierā."


На праздновании Рам Навами Шри Свами Вишвананда подробно рассказал о воплощении Рамы и о том, как применить пример Господа Рамы в нашей жизни.
Свами сказал, что Рама был воплощением дхармы, Он был очень праведным. Но возникает вопрос: почему Он не принял обратно свою жену Ситу, после того как её похитил демон Равана? В то время девушке было непозволительно находиться в одной комнате с другим мужчиной, за исключением своего отца. В ином случае ей не разрешалось вновь войти в собственный дом. Поэтому, когда Рама возвратился домой из многолетней ссылки, люди осудили Его за то, что Он вернул Ситу, и Ему пришлось играть роль царя, чтобы успокоить свой народ. Но люди не знали того, что Равана похитил только тень Сита Деви. А настоящую Ситу охранял Агни Дев.
Раму и Агни Дева связывали тесные отношения. Дашаратх, отец Рамы, не мог иметь детей. Однажды Нарада Муни, Божественный посланник, пришел к Дашаратхе сообщить, что Господь решил воплотиться в его династии, династии Ядавов. Он сказал ему провести ягну для зачатия ребенка. Во время ягны появился Агни Дев и дал ему два манго. Они предназначались двум женам Дашаратхи, чтобы те смогли иметь детей. Одно манго предназначалось для воплощения Нараяны, а другое для Адишеша, змея. Но Дашаратха имел трех жен. Двое жен разделили манго на троих, и поэтому двое из них родили по одному ребенку, а третья родила двух, поскольку она съела по кусочку от каждого манго.
Нараяна воплотился как Рама, Адишеш стал Лакшманом, и вместе с ними инкарнировали шанкха и чакра как Сатурнат и Бхарат.
Господь воплотился в то время, потому что на земле жил демон Равана. Равана был одним из стражников врат Вайкунтхи (Джая и Виджая).
Свами сказал, что всегда, когда Господь хочет воплотиться, Он просит всех дэвов помочь Ему на земле, таким образом все дэвы приходят вместе с Ним. Когда воплощается Господь, они уже ждут Его на земле. И каждый знает свою миссию. Это мы и празднуем в день Рам Навами.
Именно из-за своего народа Рама не принял Ситу обратно. Сита всегда была чиста, Она Маха Лакшми, но люди этого не знали. Они были недовольны тем, что Рама вернул Её, после того как Она была с Раваной, как они думали. Рама выполнял свою дхарму царя. Это прекрасный пример того, как Господь отдает все своим преданным, ставя себя на последнее место.
Относительно этого Свами объяснил, почему Господь Нараяна носит тилак, так как тилак символизирует лотосные стопы Господа. Значение того, что Господь носит тилак в том, чтобы всегда напоминать себе о любви бхактов.
Так же как Рама выполнял свою дхарму, каждый из нас должен выполнять свою. Мы не можем решать сами, жизнь направит нас к нашей дхарме. Конечно, есть общая вселенская дхарма осознать себя, но Бог также дал каждому его индивидуальную дхарму, и нам нужно научиться любить её, вне зависимости от того, в чем она заключается. Если мы научимся принимать её и осознавать, что именно Божественное дало нам её, наша дхарма приведет нас к цели. В этом и заключается духовная жизнь. Как мы можем жить духовной жизнью, если мы не можем принять то, что Бог дает нам? Когда мы выполним дхарму во внешнем мире, Он откроет нам нашу внутреннюю дхарму. Но как мы сможем справиться с внутренней дхармой, когда мы не в состоянии выполнить внешнюю?
Свами Вишвананда: «Такова дхарма. Вот что представляет собой Рама, что Он показывает нам. У каждого есть своя дхарма, и каждый важен в своем деле. Роль священника – быть священником, роль банкира – быть банкиром. Вы не можете поставить священника, того, кто ищет Бога, работать в банке, уверен, банк совершенно разорится и вместе с ним все люди. Если вы осознаете, что то, где вы находитесь и есть ваша дхарма, постарайтесь радоваться этому, даже если вам сложно с этим согласиться».

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru